Porodnice Hořovice
NH Hospital, a.s., Nemocnice Hořovice
Adresa a kontakty
-
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
-
Adresa: K Nemocnici 1106, Hořovice, 269 31
-
Webové stránky: www.nemocnice-horovice.cz
-
Primář: MUDr. Leoš Teslík, I.F.E.P.A.G.
-
Kontaktní e-mail: porodnice@nemocnice-horovice.cz
Podrobné informace
Porodnice Hořovice je součástí hořovické nemocnice. Nabízí kvalitní odbornou péči jak o těhotné a rodící ženy, tak o ženy po porodu, která odpovídá poznatkům současného moderního porodnictví. Snahou zkušeného personálu je zajištění individuálního přístupu v péči o rodičku. Uvědomujeme si neopakovatelnost chvíle pro maminku i její okolí. Přejeme si, aby naše rodičky odcházely domů se zdravými dětmi a s hezkými vzpomínkami.
V naší nemocnici jsou přijímáni do péče novorozenci od 30. týdne těhotenství. Jejich péče je zajištěna v rámci dvou samostatných oddělení, oddělení fyziologických novorozenců a jednotkou intenzivní péče s intenzivními plně technicky vybavenými lůžky a lůžky v systému rooming in. V roce 2014 byl oddělení udělen statut Perinatologického centra intermediární péče.
V hořovické porodnici klademe důraz na individuální partnerský přístup mezi rodičkou a naším personálem. Pokud je třeba nějak do porodu zasahovat, snažíme se s maminkami o dané situaci komunikovat, nabízet různé varianty, vše vysvětlit a společně dospět k rozhodnutí.
Během porodu se snažíme navázat s budoucími rodiči důvěrný vztah. Naším úsilím je, nejen aby žena odcházela z porodnice zdravá se zdravým miminkem, ale aby odcházela s dobrým pocitem z porodu.
Lékaři gynekologie a porodnictví spolupracují s odborníky neonatologie a anestesiologie, ale i jiných oborů jako chirurgie, urologie, vnitřního lékařství, endokrinologie, radiologie, onkologie, dermatovenerologie, genetiky, sexuologie a dalších.
K PORODU NEREGISTRUJEME!
V 36.-37. týdnu těhotenství jste odeslána Vaším ošetřujícím gynekologem k tzv. check-in, tj. první návštěvě v poradně pro těhotné. V rámci poradny je odebrána Vaše anamnéza, provedeno vyšetření, včetně CTG monitoringu. Tímto jsou zhodnocena rizika pro další průběh těhotenství a porod. Je zde dán i prostor na Vaše dotazy a prodiskutování porodního přání/plánu. Termín návštěvy si zajistěte s předstihem na níže uvedeném kontaktu. Při fyziologickém průběhu těhotenství po dohodě s naším ambulantním lékařem můžete další péči absolvovat u svého ošetřujícího gynekologa nebo Vás s Vaším souhlasem do péče převezmeme. Pokud náš lékař poradny pro těhotné zhodnotí Váš stav jako rizikový a budete chtít rodit v našem zařízení, jsou tímto nutné od 36.-37. týdne těhotenství pravidelné týdenní návštěvy v poradně pro těhotné s CTG monitoringem.
K návštěvě gynekologické ambulance – poradny pro těhotné – v hořovické nemocnici se přímo objednejte přes centrální recepci nemocnice na přímé lince 311 555 000 nebo použijte objednávkový formulář na webových stránkách nemocnice NH či osobní návštěvou v recepci. Bližší informace ohledně provozu této ambulance najdete na https://www.nemocnice-horovice.cz/oddeleni/gynekologicke-oddeleni/o/gynekologicka-ambulance.
STRUKTURA ODDĚLENÍ:
Porodnické oddělení se nachází ve 3. patře hlavní budovy a je tvořeno porodním sálem a oddělením šestinedělí.
Porodní sál se může pyšnit krásnými moderními prostory, které prošly před dvěma lety kompletní rekonstrukcí. Porodní sál se skládá ze 4 samostatných porodních pokojů a operačního sálu, který je součástí tohoto traktu. Tyto prostory jsou vybaveny přístrojovou technikou pro poskytnutí péče jak pro rodičku, tak pro novorozence. Všechny porodní pokoje mají polohovací lůžko a lůžko pro ošetření novorozence, vlastní koupelnu s toaletou, televizi, wi-fi a zázemí pro otce. Rodička je po celou dobu od příjmu, po samotný porod, až po převoz na oddělení šestinedělí na jednom pokoji. Všechny porodní místnosti, jejich barvy i motivy mandal mají za cíl co nejvíce navodit rodičkám pocit klidu a pohody.
Oddělení šestinedělí nabízí:
- 2x apartmánový rodinný pokoj (manželská postel + možnost přistýlky pro staršího sourozence)
- 3x nadstandardní pokoj (jednolůžkový)
- 9x standardní pokoj (dvoulůžkové)
- 1 pokoj IMP (třílůžkový) – pokoj s monitorovanými lůžky pro péči o matky po operativním porodu
- dle obsazenosti oddělení je možné hospitalizovat na druhém lůžku otce dítěte – rezervace pokojů pro společný pobyt s otcem dítěte se neprovádí a lze jej využít po dohodě s personálem oddělení dle aktuální obsazenosti oddělení.
Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnami se sprchou a WC, ledničkou, televizí a zázemím pro péči o novorozence.
CO NABÍZÍME:
Průběh porodu
Budoucím maminkám v naší porodnici chceme připravit co nejpříjemnější prostředí. Naším cílem je zajistit budoucí mamince co největší míru soukromí, tudíž se snažíme, aby o rodičku vždy pečovala v rámci služby jedna porodní asistentka, případně jeden lékař.
Porody se necháváme běžet přirozeně vlastním tempem, pokud není dítě ani matka v ohrožení. Každé těhotenství je jiné, stejně tak každé dítě je jiné. Některé děti potřebují více času na to, aby prošly porodními cestami. Každý porod je jiný. Některé jsou rychlejší a jiné pomalejší. Porod probíhá v intimní atmosféře, kdy je možné individuálně nastavit osvětlení. Snažíme se minimalizovat množství personálu na pokoji.
Polohy u porodu
U nás mají maminky během porodu volnost pohybu. Mohou využívat řadu pomůcek, které pomáhají zvládat kontrakce a napomáhají průběhu porodu. Mezi pomůcky patří různé velikosti míčů, žíněnky, či závěsný systém Combitrack. Ve všech pokojích jsou polohovatelné postele, které jsou velmi variabilní a umožňují najít polohu, která vyhovuje všem maminkám. Většina žen nakonec rodí na porodní posteli v polosedu nebo na boku. K dispozici je i porodní stolička. Volba polohy záleží však na mamince.
Během porodu zkoušíme různé polohy a snažíme se najít tu nejvíce vyhovující.
Tlumení bolesti
Tlumení bolesti je závislé na přání budoucí maminky. Doporučení je vždy přizpůsobeno aktuálnímu stavu v průběhu porodu. Nejprve klademe důraz na nefarmakologické metody tlumení bolesti. Farmakologické metody řešení bolesti samozřejmě nabízíme také.
Nefarmakologické metody tlumení bolesti
- Možnost volného pohybu a zaujímání úlevových poloh. Maminky mohou využít porodní gauč, různé velikosti míčů, žíněnku, porodní stoličku, či porodní systém Combitrack.
- Relaxační dýchání. V každé fázi porodu se hodí jiný typ dýchání, které maminkám naše porodní asistentky doporučí.
- Hydroterapie. V první době porodní je u maminek oblíbené setrvání ve sprše či ve vaně. Masážní sprchy jsou součástí všech porodních boxů, vana je k dispozici na jednom porodním pokoji.
- Šátkování. Na porodnici je k dispozici řada šátků – bavlněné i rebozo, které se dají použít v různých fázích porodu k úlevě od bolestí či podpoře postupu porodu.
- Bylinná napářka pomáhá uvolnit svalové napětí a tím pomáhají zvládat bolest a kontrakce, zvlhčuje porodní cesty, a dokonce může pomoci znovu nastartovat zastavený porod. Také má vliv na elasticitu hráze a předcházení jejímu poranění.
- Aromaterapie. Vhodně zvolená aromaterapie pomáhá vyvolat pocity uvolnění, zklidnění i povzbuzení. Na výběr máme několik druhů aroma vůní, které lze použít pomocí aromalampy, koupelového či masážního oleje. Aromaterapii připravujeme individuálně pro klientku a její porod zdarma.
V případě, že nefarmakologické metody tišení bolesti nestačí, podáváme farmakologické prostředky.
Mezi nejvíce žádané patří Entonox, známý jako rajský plyn. Jde o účinné a bezpečné inhalační analgetikum, které má rychlý nástup i ústup účinku. Jeho užití je vhodné v závěru porodu.
Od samotného začátku porodu můžeme doporučit spasmolytické čípky, které uvolňují porodní cesty. Během porodu máme možnost podání epidurální analgezie. Epidurální analgezie je nejúčinnější metodu tišení bolesti během porodu. Pokud není medicínská kontraindikace, tj. jsou splněny podmínky pro její podání, je součástí standardní péče bez poplatku. O podání epidurální analgezie rozhoduje po dohodě s rodičkou porodní asistentka a lékař.
Dále nabízíme analgezii podávanou do žíly či do svalu. Účinkuje zhruba hodinu a lze jí použít opakovaně.
Z uvedených prostředků tlumení bolesti je zpoplatněno použití rajského plynu, bylinné napářky a vany.
Doprovod u porodu
Po celou dobu pobytu rodičky na porodním sále je samozřejmostí přítomnost maximálně dvou doprovázejících osob bez poplatku, kterou může být kdokoliv – otec dítěte, dula, porodní asistentka, … Soukromá porodní asistentka může být pouze jako doprovod rodičky s právy a povinnostmi osoby blízké. Pokud je nutné vést porod císařským řezem, je umožněno rodičkám, aby je v tomto případě doprovázel otec dítěte.
Snažíme se, aby se během porodu minimalizoval počet přítomných osob na porodním pokoji. Tímto preferujeme tzv. systém primární péče, kdy se o rodičku na porodním sále stará jedna porodní asistentka v rámci služby.
NA CO SE BUDOUCÍ MAMINKY ČASTO PTAJÍ?
Zavádění kanyly
Pokud se jedná o fyziologický porod a maminka si kanylu nepřeje, není nutné kanylu preventivně zavádět.
Kanylu je nutné zavést maminkám, které mají pozitivní výtěry GBS (vyšetření v 36. týdnu těhotenství) z důvodu podání antibiotik; a pak těm, které chtějí využívat tlumení bolesti v podobě epidurální analgezie či infuze s analgetikem podávaným do žíly. Vždy záleží na individuální dohodě.
Klyzma (klystýr)
V dnešní době se klyzma rutinně již nepodává. Jeho použití je na individuální dohodě s budoucí maminkou. Jeho podání je s výhodou pro očištění koncové části střeva a pro prohřátí podbřišku, což často působí na uvolnění porodních cest.
Holení
Holení pubického ochlupení provádíme pouze před císařským řezem, kdy je nutné dezinfikovat operační pole a následně překrýt ránu náplastí. V případě fyziologického porodu je rozhodnutí stran holení na mamince.
Oxytocin
Podání oxytocinu je v případě fyziologického porodu omezeno na III. dobu porodní, kdy se podává jako prevence větší krevní ztráty po porodu. Existují situace, že si maminka podání nepřeje, pokud k tomu není objektivní důvod, tzn. krvácení, oxytocin se nepodává.
Nástřih hráze
Nástřih hráze neprovádíme rutinně. Naší snahou je pomoci mamince porodit ideálně bez poranění či s co nejmenším poraněním. O hráz se snažíme pečovat již během porodu, kdy je dobré hráz například nahřívat bylinnou napářkou. Pro uvolnění hráze při tlačení ji nahříváme buď teplými rouškami či bylinnými sáčky. V případě potřeby hráz nastřihnout, je maminka je vždy informována.
Porodní plán
V naší porodnici nevyžadujeme a ani nepotřebujeme žádný porodní plán. Seznamy přání během porodu, které maminky v poslední době přinášejí, jsou často v naší porodnici standardem.
Jednotlivé kroky porodu s maminkami vždy konzultujeme. V případě jakýchkoli přání je kdykoli sdělte zdravotnickému personálu.
Monitoring dítěte
CTG neboli kardiokografie je vyšetření, při kterém se snímá srdeční frekvence děťátka. Dle doporučení u fyziologických porodů se toto vyšetření provádí po dvou hodinách v délce zhruba 20 min. V případě jakýchkoli komplikací se toto vyšetření provádí častěji či delší dobu. Snažíme se, aby maminka během tohoto vyšetření nemusela být upoutána na lůžko, ale používáme bezdrátové sondy, aby se mohla žena více pohybovat.
Bonding
Miminko je hned po porodu položeno mamince na hrudník k prvnímu přivítání. Po porodu miminka necháváme standardně dotepat pupečník, který může přestřihnout otec, pokud bude chtít. Poté se obvykle miminko ošetří na výhřevném lůžku, které je umístěno vedle lůžka matky. Podváže se pupečník, miminko je zváženo a dostane plenku. Celé to zabere pár minut. Následně je předáno mamince k zpět na hrudník, kde zůstává celé dvě hodiny, pokud má maminka s sebou doprovod. Po dvou hodinách maminka vstává do sprchy a společně s miminkem se stěhují na oddělení šestinedělí. Některé maminky vyžadují nepřerušený kontakt, tzn., že základní ošetření tedy probíhá na těle maminky. Miminko se musí vždy před odchodem z porodního sálu zvážit z důvodu případné nutné medikace.
Císařský řez
V hořovické porodnici se rodí cca 20-25 % novorozenců císařským řezem, ať už se jedná o císařský řez plánovaný nebo akutní. V naší porodnici umožňujeme přítomnost tatínků u plánovaných řezů. Miminko je po vyjmutí ošetřeno a následně krátce se může přivítat s maminkou. Pak je miminko odneseno na novorozenecké oddělení, kam ho může doprovodit otec, a pokud bude si bude přát, může provádět bonding on.
Odběr pupečníkové krve
Na základě Rozhodnutí o změně povolení činnosti Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL) bylo uděleno povolení k odběru pupečníkové krve a tkáně pupečníku prostřednictvím Národního centra pupečníkové krve, s.r.o. (NCPK) a placenty prostřednictvím Národního Centra Tkání a Buněk, a.s. (NCTB) a dále k odběru pupečníkové krve a tkáně pupečníku prostřednictvím Medicínského centra Praha (MCP), s.r.o. Naše porodnice se tak řadí mezi pracoviště, kde je dána možnost maminkám k odběru tkáňových buněk prostřednictvím uvedených společností. Informace o odběru tkáňových buněk lze získat v rámci besedy pro těhotné od proškolených porodních asistentek – lektorek besed pro těhotné.
BESEDY PRO TĚHOTNÉ
V rámci předporodní přípravy pořádá naše gynekologicko-porodnické oddělení "Besedy pro těhotné" každé první a třetí pondělí v měsíci v hořovické nemocnici.
Besedy se můžete účastnit po předchozí registraci na tel. č. 311 555 000. Registrace je povinná i pro doprovázející osobu.
Poplatek za účast je 350,- Kč/osoba. Poplatek uhraďte před zahájením besedy pro těhotné na pokladně NH (platební karta / hotovost).
Individuální beseda pro rodičky v rámci zdravotního programu ALTOA. Registrace na webu https://altoa.cz/beseda-pro-rodicky, cena za individuální kurz: 3 500,- Kč.
V rámci besedy je dán i prostor pro Vaše dotazy, které Vám ochotně odpoví naše lektorky – porodní asistentky. Po ukončení besedy pro těhotné Vás lektorky – porodní asistentky provedou prostorami porodních sálů a oddělení šestinedělí. Ovšem za podmínky, pokud to situace na těchto pracovištích umožní. Z tohoto důvodu jsou tyto besedy pro těhotné realizovány v pravidelných termínech, podle nichž si může každý zajistit čas pro účast, resp. v jakém týdnu těhotenství; máte besedu absolvovat, není určeno, a je pouze na Vás, zdali se jí účastníte a kdy.
Předporodní kurzy péče o novorozence
- Probíhají každé 2. a 4. pondělí v měsíci od 13.30 hod v prostorách jídelny v suterénu budovy.
- Objednat se je možné na tel.: 311 554 542.
Kurz Poskytnutí první pomoci dětem do 1 roku věku
- Termíny se vypisují dle účasti 1x/1-2 měsíce.
- Maximální počet účastníků 10.
- Objednat se je možné na tel.: 311 554 542.
Individuální péče pro rodičky
Nabízíme Vám možnost individuální péče Vámi vybrané porodní asistentky.
Registrace na webu altoa.cz.
Náš web zaměřený na maminky – před porodem, porod, poporodní péče…
https://maminky.nemocnice-horovice.cz/
Oddělení šestinedělí a novorozenecké oddělení
Po porodu vás s dítětem převezeme na oddělení šestinedělí. Na oddělení vás může doprovodit i osoba blízká, která vám byla oporou během porodu.
Po fyziologickém průběhu porodu je samozřejmostí rooming-in, kdy je dítě trvale na pokoji s matkou. Děti maminek po operačním nebo komplikovaném porodu jsou umístěny na observačním boxe a pravidelně přikládány ke kojení.
Disponujeme 9 standardními dvoulůžkovými pokoji a 3 nadstandardními jednolůžkovými pokoji (pokoj nelze dopředu rezervovat). V případně příznivé kapacity oddělení může být na třech pokojích s rodičkou ubytován i otec dítěte. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, lednicí, televizí, wi-fi připojením, váhou na miminko a postýlkou s monitorem dechu Baby Sense. Součástí oddělení je třílůžkový monitorovaný pooperační pokoj pro maminky po operačním nebo komplikovaném porodu.
Na oddělení šestinedělí se vám a vašemu dítěti bude věnovat tým lékařů a sester gynekologicko-porodnického oddělení a neonatologie. Seznámí vás s poporodní péčí o své tělo a provedou péčí o novorozence a jak nejlépe podpořit laktaci. Na oddělení je pro vás připraven tým laktačních poradkyň.
Spolupracujeme i s fyzioterapeuty (edukace a prevence inkontinence).
Jednotka intenzivní péče je určena pro novorozence od 30. týdne těhotenství a současně pro donošené novorozence s komplikovanou poporodní adaptací či jinými problémy. Díky JIP pro novorozence je výrazně omezen případný transport na vyšší pracoviště a nedochází tak k oddělení dítěte od matky.
Ve snaze rozšířit možnost stravování maminkám v poporodním období, jsme zřídili svačinový raut přímo v prostorách oddělení šestinedělí. Maminky se zde mohou stravovat zdarma nad rámec snídaní, obědů a večeří. Součástí rautu jsou müsli, ovoce, energetické tyčinky určené kojícím maminkám, mléčné výrobky a jiné dobroty.
Pro všechny maminky máme malý dáreček, kterým jim chceme poděkovat za to, že jsme se mohli alespoň na krátkou chvíli stát součástí jejich života.
Délka hospitalizace je závislá od adaptace novorozence a vašeho poporodního průběhu. Propuštění vás obou určuje lékař, gynekolog i neonatolog. Podmínkou propuštění novorozence je dobrý klinický stav, nastupující laktace, zastavení hmotnostního úbytku a nevýznamná žloutenka. Propuštění probíhá 48–72 hodin po spontánním porodu, po císařském řezu 4. - 5. den. Individuální přístup a časnější propuštění je po dohodě možné.
Po odchodu z porodnice kontaktujte co nejdříve vašeho praktického pediatra, který by měl do dvou dnů novorozence zkontrolovat. Vaše kontrola u praktického gynekologa by měla proběhnout za 6 týdnů po porodu. V případě jakýchkoli komplikací v období šestinedělí doporučujeme navštívit naše pracoviště, nejlépe se objednat do gynekologické ambulance nebo kdykoli navštívit pohotovost.
Rozhovor s primářem MUDr. Leošem Teslíkem si můžete přečíst na https://www.nemocnice-horovice.cz/novinky/okamzik-zrozeni-je-pro-me-stale-jedinecny-rika-primar-mudr-leos-teslik-1636.
Fotogalerie

Porodní sál

Porodní sál

Porodní sál

Porodní sál

Porodní sál

Porodní sál

Porodní sál

Combitrac

Porodní gauč

Porodní gauč

Porodní gauč
Novorozenecké oddělení

Chodba oddělení šestinedělí

Oddělení šestinedělí

Oddělení šestinedělí

Oddělení šestinedělí

Oddělení šestinedělí

Oddělení šestinedělí

Oddělení šestinedělí

Oddělení šestinedělí

Oddělení šestinedělí

Oddělení šestinedělí

Oddělení šestinedělí

Poporodní apartmán

Poporodní apartmán

Poporodní apartmán

Poporodní apartmán
Hodnocení
(2020 - 2025)
2.83
1 |
Porod:
2.33
2 |
Poporodní gynekologická péče:
3
3 |
Poporodní péče o miminko:
3.67
Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.
Předchozí:
Porodnice Benešov
Následující:
Porodnice Jičín
NH Hospital, a.s., Nemocnice Hořovice - diskuze
Porodnice Hořovice
Nemocnice HořoviceCísařský řez 28.12.2022
Gynekologické oddělení -pozitivní
Porodnice-pozitivní
Šestinedělí-pozitivní
Novorozencke oddělení-smišene pocity
Očekávaný porod měl být 9.1 ale vše bylo úplně jinak. Druhý svátek vánoční jsme večer jeli na pohotovost pro podezření na únik plodové vody. Ten se nakonec nepotvrdil, paní doktorce se ale nelibily me otoky nohou,rukou a obličeje. Udělala mi pro jistotu kontrolní odběry krve a moči. V moči se potvrdila bílkovina a já jsem byla hospitalizována pro začínající preeklampsii.
Dva dny jsem byla sledována na oddělení gynekologie. Tady byli všichni moc milí a měla jsem štěstí na paní na pokoji. Bohužel ale mé výsledky krve a moči se zhoršily, nakonec mě začal zlobit i tlak. Malá se ale vůbec na svět nechystala, ale protože se výsledky opravdu rychle zhoršily nebyl už ani čas na to zkusit porod vyvolat, proto se 28 ráno rozhodlo že malá půjde ven císařským řezem.
Přípravu na císařsky řez jsem absolvovala se sestřičkou která byla moc milá a vše mi vysvětlila.
Na sále probíhalo vše v pořádku. Částečná narkoza mi sedla tak perfektně že jsem si ani nevšimla že už mě operují ????. Co bylo velmi pozitivní že u operace mohl být i partner a malou jsem mohla hned vidět. Proběhlo i dotepáni pupečníku. Sál je uzpůsoben tak že celou dobu vidíte na sestřičky které pečují o miminko. Po převezeni na IMP sestřičky nosí miminka na pomazlení mamince i tatínkovi aby si užili první společné chvilky. Malá byla bohužel drobnější proto se musela zahřát v inkubátoru ,takže jsme se viděly až později. Ještě než ji odnesly tak jsme se na sále společně pomazli. Při přesunu malé do inkubátoru mohl být celou dobu přítomen partner a s malou mohl zůstat jak dlouho chtěl,pak přišel na pokoj za mnou.
Sestřičky na šestinedělí byly všechny taky moc milé až na jednu chytrolinku která bohužel nic neuměla a vše od ní bylo velmi bolestivé. Vše věděla a znala ale praxe se minula účinkem.
Malou jsem si mohla vzít na pokoj podle toho jak já jsem se cítila. Jinak mi ji sestřičky vozily každé tři hodiny na přiložení. Představa toho že vše bude zalité sluncem se nepotvrdila. Čtvrtý den po sekci jsem musela znova na sál na revizi pro vzniklí hematom v ráně. Tam už začala selhavat empatie sester z novorozeneckeho oddělení. Strach maminky o to že nemůže být s ditem je přeci pochopitelná. Čekala jsem větší porozumění od sester které se často setkávají s takovou situací. Bohužel tyto dvě sestry úplně zastiní skvělou práci a péči ostatního personálu z novorozenckého oddělení. Sestřičky Soňa i Lada prosazují razantně svůj názor a úplně z vás udělají uzlíček nervů,a to ani nemluvím o způsobu jakým se vyjadřují o dětech. Byla jsem svědkem nehezkého rozhovoru s miminkem po kterém sestra křičela že ji cituji pochcal její červený outfit. Později jsem se dozvěděla že se i o mé dceři vyjadřovali že řve jak kráva. Shazují práci všech i skvělé laktační poradkyně která mi byla vždy nápomocna. Když mi nebylo dobře a sestry jsem se zeptala jak se malá má ostře mi odpověděla že s nima se má dobře, že se dokážou postarat, to opravdu není empaticky přístup který by jsem čekala. Vždy když jsem zjistila ze maji směnu tyto dve sestry nedej bože ještě společně ,což bylo bohužel dost často zmocnila se mě úplně uzkost.Kdyby nebylo těchto dvou sester tak by bylo vše v pořádku. Ostatní sestřičky jsou andělé pro které není nic problém a vždy vám pomohou. Pokud budu rodit podruhé a nebudou sestry Soňa a Lada zaměstnankyně porodnice v Horovicich ráda se vrátím.
Doporučuji všem
Rodila jsem v Hořovicích v době pandemie, kdy nebyl povolen žádný doprovod k porodu. Jsem velice ráda, že jsem si zvolila tuto porodnici, byla jsem naprosto nadšená. Můj porod probíhal velice hladce, po příjezdu s prasklou vodou jsem byla odvežena na soukromý pokoj, kde se mi pomalu rozjížděly kontrakce a každou hodinu byl malý kontrolován. Po ranní kontrole na monitoru a zjištění, že už jsem dostatečně otevřená jsem byla odvežena na porodní sál a za dalších 5 hodin byl malý na světě. Personál byl neskutečně milý a ochotný, porodní asistentka Jitka byla skvěla. Porodní sál krásný, nově vybavený a čistý, kde jsem se cítila opravdu dobře. Po porodu jsem byla přesunuta na šestinedělí. Personál opět úžasný, usměvavý a velice ochotný. Musím vyzdvihnout laktační poradkyni, která mě hned naučila správnou techniku kojení s pozitivním přístupem.Pokud bych si měla znovu vybírat porodnici určitě by to byly znovu Hořovice. Za mě opravdu 10 z 10.
Tímto všem moc děkuji a ráda na tento zážitek vzpomínám.
Záleží na štěstí :-)
Porod: leden 2018Výběru porodnice jsem ve finále věnovala nepřiměřené množství času a energie. Bylo to proto, že v porodnici, kde jsem byla registrovaná jsem se nepohodla s lékaři, kteří mi chtěli vyvolávat porod bez jediného vysvětlení, prostě preventivně, protože jsem 39 +..takže pár dnů před termínem jsem neměla porodnici :-) Do Hořovic jsem jela celkem zdaleka...přes 100 km :-) jo, bláznivá prvorodička. Na úvod musím říct, že si nemyslím, že by to byla tak alternativní a vytuněná porodnice, jak ji prezentují celebrity v médiích...ono pokud přijede rodit neznámá rodička nebo známá osobnost je to prostě rozdíl, takže tím se nenechte prosím zmást.
Nicméně nelituji a celkově jsem byla spokojená.
Porod byl rychlý, tři hodiny od příjezdu.
Věnovala se mi porodní asistentka Markéta Korcová, neměla jsem sál s vanou, po kterém jsem toužila, ale ve finále mně bylo všechno úplně jedno a po vodě jsem ani netoužila :-) Markétka byla fajn a moc mi pomohla. Ve finále klesly malému ozvy a porod dokončila společně s MUDr. Hokerovou. Nejdřív se přiznám, že jsem se trošku lekla, že mě bude rodit doktorka, co vypadá o deset let mladší než já (mimochodem v Hořovicích jsou strašně mladé doktorky :-) ), ale ničemu to nevadilo :-) a paní doktorka na mě působila profesionálně :-) pokud to jako laik a prvorodička mohu hodnotit, pomohla mi a povzbuzovala mě v tlačení 4kg dárečku.
Nečekejte, že vám dají dítě hned na tělo jak jsem si myslela, že to je všude....nejdříve ošetřují, kontrolují a pak až dávají dítě na tělo matce :-( to pro mě bylo velké zklamání a nepochopení...jak je toto možné v Hořovicích...:-( nicméně malý musel nakonec preventivně na JIP, takže po této stránce více mých představ vzalo za své :-( Na JIPu milé a pohodové sestřičky.
Oddělení šestinedělí už horší...trošku doba minulá...myslím teď dětské sestřičky. S kojením moc pomoci nečekejte, max že vám bude sestra zcela nečekaně sahat na bradavky a mačkat, zda teče mléko, dost necitelně...opět v médiích trochu jiná prezentace....co se podpory v péči o dítě postrádala byl individuální přístup...sestrám šlo hlavně o to, aby šlo vše podle pravidel, tabulek, aby měly vše podepsané a byly posichrované..pak už jim to bylo jedno..a já vyplašená prvorodička se ani moc neptala..tady jsem podporu a trošku jiný přístup čekala se přiznám...Dětské lékařky mi přišly fajn, vlastně i jeden pan dětský lékař, ať nemluvím jen o ženách.
Jídlo no comment, asi všude stejné...nebylo to ani dobré, ani výživově hodnotné ani nic podobného :-) kdyby mě nedotoval jídlem přítel, tak asi umřu hlady :-D
Celkově spokojenost. Všude je něco. Měla jsem štěstí na pokoj, že jsem měla nadstandard, což bylo super. A sestry i lékařky gynekologie byly příjemné a fajn.
Co bylo šílené a to je asi taky všude bylo to, že vám do pokoje někdo vlítne asi tak 100x za den...to se fakt těšíte domů už skrz klid...x krát za den různí lékaři, sestry, pak jídlo, pak jdou pro tácek..pak jedna paní donese plíny, druhá hygienické potřeby na wc, třetí přijde vytřít podlahu :-D hodně veselé toto :-D hlavně klid a pohoda :-)
Zkrátka doporučuji, ale prosím naivně si nemyslete, že váš porod bude jako porod Andrey Kerestešové atd. :-D
Nejvíc bodů dávám Porodní asistentce Markétce Korcové.?
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Vyšetřujete si sama prsa?
20 %
1674 hlasů
13 %
1050 hlasů
12 %
1005 hlasů
12 %
953 hlasů
12 %
1005 hlasů
13 %
1074 hlasů
18 %
1522 hlasů
Celkem hlasovalo 8 283 unikátních návštěvníků